TOWEL HANGING LOOPS

2/10/20141 Comments

Mėgstu baltus rankšluosčius, bet kartais trūksta atskyrimo žymių. Tuo pačiu metu norėjau išmokti naujų virvės pynimo būdų. Tai susijungė du norai į great combo ir gavosi tokie vat spalvoti rankšluosčių kabinimo kilpelės. 


Visas pynimas labai primena vaikystės apyrankių pynimą. Tai tradiciškai pradėjau nuo mazgo ir segtuko. Šiam macrame mazgui reikia trijų siūlų, vienas iš kurių bus pagrindas. Jam pasirinkau dvi virtuves, kurias sudėjus kartu gausis plokštesnė juostelė. Žydrą siūlą pasirinkau kaip pagrindinį - jis visada turės būti priekyje. Visas pynimas vyksta į vieną pusę. Šiuo atveju, iš kairės į dešinę.


Pirmas žingsnis - pagrindinį siūlą patiesti ant pagrindo, tada antrinį siūlą uždėti ant pagrindinio, po pagrindu ir prakišti pro susiformavusią pagrindinio siūlo kilpelę. Ketvirtas žingsnis yra pats smagiausias - reikia tiesiog traukti už abiejų siūlų, kol pasieks mazgą. Kai kairėje atsiranda antrinis siūlas, žingsniai lieka tie patys, tik atvirkščiai - jis eina po apačią. 

Vienos juostelės pynimas užtruko apie 5-7 minutes. Padariau trumpą proceso video klipuką. Čia gal kaip girdėti savo įrašytą balsą, bet man taip keista buvo žiūrėti į savo filmuotas rankas. Kokie judesiai, so majestic!Juostelės ilgį dariau maždaug 13-15 cm. Jos galą irgi užbaigiau mazgu. Iš baltos medžiagos iškirpau tokias kaip kišenėles juostelės mazgui paslėpti. Taip ir prisiuvau prie rankšluosčio.


Jai ir jam padariau pagal tradiciją - rožinį ir žydrą.
1 comment: